Night fairy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


PUT, ISTINA I ZIVOT
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zanimljivosti sa svih meridijana

Ići dole 
AutorPoruka
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeUto Jun 12, 2012 12:43 pm

Amerikanac postao muzički virtuoz nakon potresa mozga (VIDEO)

Posle nesreće otkrio da može da svira osam instrumenata

Zanimljivosti sa svih meridijana Photo_195_302654342

Derek Amato (40) iz Denvera je pre šest godina pretrpeo potres mozga, a nakon toga je postao bogatiji za jedan novi talenat – muzikalnost.
On je i ranije znao da svira gitaru, ali veoma loše, a sviranje na klaviru i još sedam instrumenata usavršio je nakon nesreće, piše Daily Mail.
Doktor Endru Rivs potvrdio je da Derek pati od izuzetno retkog Savant sindroma koji mu je omogućio prepoznavanje novih talenat nakon povrede.
Novootkriveni virtuoz je pre povrede bio bez posla i talenta, sada ima dva snimljena albuma, izuzetnu muzičku karijeru i krov nad glavom. Iako pati od glavobolja i slabije čuje kaže da se ne bi želeo vratiti u pređašnje stanje.
Amato je gostovao u NBC-ovoj emisiji "Today", poslušajte kako zvuči njegov raskošni talenat.




trojka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeUto Jun 12, 2012 12:45 pm

Bliski istok u panici nakon neobične pojave (VIDEO)

Napetost raste

Zanimljivosti sa svih meridijana Bliski_istok_928219897


Poslednjih dana YouTube su preplavili snimci neobične pojave na nebu iznad Bliskog istoka. Pojava se, navodno, mogla videti od Izraela pa sve do Irana. Mnogi strahuju da je reč o vojnom eksperimentu. Međutim, podjednak je broj i onih koji se nadaju da je reč "samo" o vanzemaljcima.
Teško je dodatno povećati napetost u regiji, ali izgleda da je to uspelo nebeskoj pojavi koja je iz različitih delova i zemalja zabeležena 7. juna.
Prijave o slučaju navodno su stigle iz svih zemalja Bliskog istoka, a za sada se službeno izjasnio samo Izrael, koji tvrdi da istražuje slučaj, ali da još nema nikakvih rezultata.
Svedoci opisuju da su na nebu videli fenomen sličan zvezdi repatici, koji se iznenada pretvorio u spiralu i onda nestao. Na YouTube-u su osvanuli snimci nastali u Libanonu, Jordanu, Izraelu, Siriji i Iranu, a neke od njih vam i prenosimo:



trojka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeUto Jun 12, 2012 12:48 pm

Duševni bol od 520 milijardi dolara!



Amerikanka tvrdi da će zaboraviti na stres koji je doživjela kada joj je pauk odnio auto samo ako joj se isplati astronomska cifra.

Zanimljivosti sa svih meridijana V65231

Mišel Matis iz Ohaja na sudu traži pravdu zbog neobičnog slučaja koji se dogodio još u januaru. Ona je tada doživjela saobraćajnu nesreću, i bila je prebačena u bolnicu sa povredama. Automobil je ostao na ulici, a Matisova je tek nakon nekoliko nedjelja puštena na kućno liječenje.

Naravno, automobil je u međuvremenu odnio pauk, a niko iz nadležnih službi nije Matisovoj umio da kaže gdje se automobil nalazi.

Njen "saturn" završio je na lokalnom auto-otpadu, gdje ga je konačno pronašla nakon nedjelju dana traganja.

Matisova sada na sudu traži odštetu od 520 milijardi dolara, ali sudija Elizabet Divers vjerovatno će odbaciti njenu tužbu, ili je ubijediti da potraži "nešto manju" cifru.


cafe.ba
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeSre Jun 13, 2012 5:16 pm

Maturantkinja napravila haljinu od matematičkih zadataka

Vidi se da je slovenskog porekla - štedljiva i kreativna


Zanimljivosti sa svih meridijana Math_dress_810518096


Tinejdžerka iz Kanade, Kara Koskovič (17), napravila je matursku haljinu od starih domaćih zadataka iz matematike. Maturantkinja je tako pokazala svoju kreativnu stranu i napravila unikatnu haljinu za proslavu.
Jedinstveno delo je izrađeno od 75 komada papira na kojima je tinejdžerka pisala domaće zadatke i fluoroscentnih listova blokčića za beleške.
- Za mene to (matura) nije velika stvar, na koju trošiš novac, za koju treba lepo da izgledaš, da se uklopiš u taj maturski kalup - rekla je Kara Koskovič za kanadsku televizijsku stanicu CBC.
U svom kreativnom poduhavatu Kara nije bila sama - njena najbolja drugarica napravila je haljinu od plastičnih kesa.

trojka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeČet Jun 14, 2012 2:52 pm

Milijarder gradi Titanik II

Klajv Palmer pravi repliku, nadamo se da mu se neće desiti brodolom

Zanimljivosti sa svih meridijana Klejv_Palmer_TitanikII_471315132

Kad si jako bogat, potreban ti je neki skupi hobi da bi se zabavio. Tako je australijski milijarder Klajv Palmer objavio da će sagraditi repliku Titanika.
Brod će biti izgrađen u kineskom brodogradilištu, a na svoje prvo putovanje iz Velike Britanije do Njujorka u Americi, Titanic II bi trebao da zaplovi 2016. godine.
- Brod će biti luksuzan baš kao i original, koji je pre 100 godina potonuo na severu Atlantika. Ipak, brod će biti opremljen modernom tehnologijom - rekao je Palmer.

Zanimljivosti sa svih meridijana Titanik_utapanje_584599873

Replika će biti teška 40.000 tona, dužina broda će biti 270 metara, a visina 53 metra, kao i original. Imaće devet paluba i 840 soba, javlja Associated Press.
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeČet Jun 14, 2012 2:56 pm


Baka iz Hrvatske tvrdi da je izmislila QR kod (VIDEO)

Njen rad inspirisao Japance?

Zanimljivosti sa svih meridijana Baka_jela_qr_kod_126474375
Baka Jela koja živi u jednom ličkom selu tvrdi da je ona stvorila prvi QR kod, odnosno dvodimenzionalni bar-kod koji je danas u širokoj upotrebi u raznim industrijama, prvenstveno u marketingu i telekomunikacijama.
U kratkom dokumentarcu koji je postavljen na Youtube, baka Jela objašnjava kako od mladosti stvara rukotvorine sa motivima QR koda, odnosno šiljura, kako ga ona zove. Kako kaže, „svi znaju da je to šiljur zato što ima četiri šiljka“.

Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeNed Jun 17, 2012 9:02 am

Ovako zvuči najduže podrigivanje na svetu (VIDEO)

Dobro razmislite


Zanimljivosti sa svih meridijana Najduze_podrigivanje_na_svetu_455320960
Iako tvrde da je svetsko prvenstvo u podrigivanju stvarnost, nekako još uvek ne želimo da poverujemo u to.
Ipak, prenosimo vam najduže podrigivanje da bi svi zaljubljenici u ovaj "sport" mogli da postave prag dovoljno visoko u svojim nastojanjima da obore rekord.
Prema podacima koje pruža video, najduže podrigivanje traje 18 sekundi, a "izvođač" ove rapsodije je Tim Janus iz Amerike. Kakvog li iznenađenja.
Svetsko prvenstvo, koje je ovoga puta imalo samo američke takmičare, a nadaju se skorom širenju, održalo se u Njujorku. Sažetke takmičenja i jedinstveni talenat možete da pogledate ovde:




trojka.rs
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeUto Jun 19, 2012 1:32 pm

Tajlanđanka slika grudima (VIDEO)

Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeUto Jun 19, 2012 1:35 pm

ODANI PRIJATELJ: OVO PAČE ODUŠEVILO JE MILIONE, POGLEDAJE ZAŠTO (VIDEO)

Zanimljivosti sa svih meridijana News_28021

Nije baš često da pače postanu verni prijatelji svojim vlasnicima. Obično su psi ti koji su odani i pravi životinjski prijatelji. Međutim, ovo malo pače pokazalo je da je odanije od svakog psa...
Više od milion ljudi pogledalo je snimak koji vam predstavljamo, i (skoro) svi su oduševljeni. Niko nije mogao da ostane imun na ovo žuto pače koje svog vlasnika prati u stopu. Čak i kada gazda požuri i počne da trči, pače se trudi, i ne zaostaje. Zaista pravi prijatelj!



S media
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitimeUto Okt 23, 2012 11:14 am

DOKTORICA OBJAVILA KNJIGU SA BISERIMA PACIJENATA:

Zanimljivosti sa svih meridijana F0ceb7a1edcc893d34745e494402501a


Muž mi je uginuo! Nije sasvim već figurativno. Bio je danas kod kardiologa. Radili su mu 'akage i kagebe'

Beogradska specijalistkinja opšte medicine Dušanka Stevović Gojgić u svojoj se 28 godina dugoj karijeri naslušala raznoraznih bisera svojih pacijenata, a neki su je toliko oduševili da ih je odlučila zabilježiti



Puno godina kasnije, kompilirala je ove bisere i objavila knjigu "Smijeh kao lijek" u kojoj se nalaze neki od najsmješnijih razgovora koje je imala s pacijentima. Ljekarka uvjerava da su svi razgovori stvarni, a prema njenoj će knjizi uskoro nastati i pozorišna predstava.

U nastavku pročitajte neke od njih:

- Muž mi je uginuo! Nije sasvim već figurativno. Bio je danas kod kardiologa. Radili su mu 'akage i kagebe' (EKG), koreografiju (koronarografiju) i kažu da je dobro, a on samo što je živ.

- Cijeli dan povraćam neko zelenilo. Kakva mi je stolica? Pa, drvena, tapecirana.

- Ja ne znam jeste li vi vatrogasci ili 'hitnjaci', ali svakako dođite u šumu kod Pevca, ovdje gori neko đubre od čovjeka.

- Čekam vas (misli na Hitnu pomoć, op.a.) kod fakulteta za stoku. Ako ne dođete, žaliću se Ministarstvu za kritiku!

- Nalazim se na licu mjesta kao posmatrač. Neki su se momci napušili, trojica gube svijest, a ovaj jedan se baš dobro drži.

- Svi u kući smo nekako 'virusavi'. Već dvadeset dana traje taj napad, a meni još našli kulturu u mokraći!

- Kakva mi je stolica? Sumnjiva! Malo ide normalno, a malo simbolično.

- Moje je dijete ugrizao miš. Koliko ima godina? Napunio je 30 prije par dana. Za što ga je ugrizao? Pa zato što ga je hvatao. Aaaa, vi pitate gdje ga je ugrizao? U Švedskoj, on tamo živi. A za koji dio tijela? Pa za prst! Zato što ga je htio izbaciti van, a tamo je sad hladno. Miš se nije dao lako, neće ni on na zimu.

- Znam da to nije vaš faktor (fah, op.a.), ali gdje se voze pilići kada im padaju glave?

- Ja sam jedna baka i zovem za mog brata. Ja sam mu glavna za ljekare, sve znam koga treba zvati. Nego, boli ga donji dio želuca, bojim se da nije nešto ginekološki?

- Ja imam vaginu pektoris, a sad me boli želudac. Gdje me boli? Pa ovdje u Mirijevu.

- Dobro veče! Da pričam? Jeste li vi sad pravi čovjek ili ste onaj bankomat od automata?

BL!N MAGAZIN
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zanimljivosti sa svih meridijana Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa svih meridijana   Zanimljivosti sa svih meridijana Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zanimljivosti sa svih meridijana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zanimljivosti
» Zanimljivosti o zivotinjama i insektima
» Zanimljivosti o vocu, povrcu i biljkama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Night fairy :: Medjuljudski odnosi i druzenje :: Zanimljivi dogadjaji-
Skoči na: