Night fairy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


PUT, ISTINA I ZIVOT
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nesto za citati - preporuci

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
*Twilight*
Admin
*Twilight*


Broj poruka : 8047
Datum upisa : 25.03.2012
Lokacija : U njegovom srcu

Nesto za citati - preporuci Empty
PočaljiNaslov: Nesto za citati - preporuci   Nesto za citati - preporuci Icon_minitimeUto Maj 08, 2012 6:07 pm

Gricka vjestica - Marija Juric Zagorka

Komplet romana je izuzetan, vezani u pricama, splatkama, intrigama i ljubavima tog vremena.


Nesto za citati - preporuci D0Ph6


http://hr.wikipedia.org/wiki/Gri%C4%8Dka_vje%C5%A1tica
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Nesto za citati - preporuci Empty
PočaljiNaslov: Re: Nesto za citati - preporuci   Nesto za citati - preporuci Icon_minitimeNed Jun 03, 2012 7:53 pm

Odličan izbor., pročitala sam sve dijelove Gričke vještice nekad davno i sigurno ću opet, čim ih nađem :)

preporučujem nešto slične tematike -moć, ljubavi, prevare, ratovi, spletke, intrige.

Nesto za citati - preporuci JA5Wa
Nazad na vrh Ići dole
Dana

Dana


Broj poruka : 398
Datum upisa : 29.04.2012

Nesto za citati - preporuci Empty
PočaljiNaslov: Re: Nesto za citati - preporuci   Nesto za citati - preporuci Icon_minitimeSub Jun 09, 2012 4:50 pm

E Tw vrati ti mene u detinjstvo Very Happy
Gricka vjestica, Gordana, Jadranka, Kci Lotrscaka- bas sam volela Zagorku. Ajd da se nadovezem

Teodora

Autor: Pol Velman

Nesumnjivo da u celoj istoriji nijedna žena, pa cak nijedan muškarac, nije uspela da se izdigne na nacin na koji je to uradila Teodora. Dete najbednije bludnice, iz najgore jame poroka na svetu postalo je vladarka celog zapadnog sveta. Iako je Justijan znatno zaostajao za Teodorom u duhovnim sposobnostima, dobio je nadimak Veliki a Teodora je prozvana Zloglasna. Ispovest o ovoj izuzetnoj ženi prvi put u ediciji Vladarice u dva toma.


Nesto za citati - preporuci 23165
Nazad na vrh Ići dole
*Twilight*
Admin
*Twilight*


Broj poruka : 8047
Datum upisa : 25.03.2012
Lokacija : U njegovom srcu

Nesto za citati - preporuci Empty
PočaljiNaslov: Re: Nesto za citati - preporuci   Nesto za citati - preporuci Icon_minitimeSre Jun 20, 2012 12:01 pm

Dano, imam Gricku kuci i citala sam je dva puta, tako isto i Jadranku
a i Katarinu ali ne od istog pisca. thumbsup



Nesto za citati - preporuci Xvodwuptek

Knjiga koja nas dovodi u situaciju da se zapitamo o mnogo cemu.
Usmerava ka dobrom i pozitinom razmisljanju.
Meni je dosta pomogla i preporucujem ko je nije procitao.
Nasla sam online za citanje pa ko ima vremena nek izvoli thumbsup



http://wwwbloggercomprofile17042805588786346.blogspot.com/2011/04/dzozef-marfi-moc-podsvesti_28.html
Nazad na vrh Ići dole
Senka

Senka


Broj poruka : 318
Datum upisa : 22.04.2012

Nesto za citati - preporuci Empty
PočaljiNaslov: Re: Nesto za citati - preporuci   Nesto za citati - preporuci Icon_minitimeSre Jun 20, 2012 3:20 pm

Ja vam preporučujem knjigu Fatime Mernisi,Snovi o zabranjenom voću.

Nesto za citati - preporuci 93r8X

O knjizi
"Izvanredna knjiga, beskrajno dobronamerna. Moralnu strogost ublažava razumevanjem, slikajući veran portret sveta koji malo ko na Zapadu može razumeti."

Washington Post



"Fatima Mernisi kao da niže ogrlicu od priča očaravajućih poput Šeherezadinih."

Elle


"Rođena sam 1940. godine u haremu u Fesu, marokanskom gradu..." Ovako Fatima Mernisi počinje svoju egzotičnu, raskošnu pripovest o detinjstvu iza gvozdene kapije porodičnog harema. U Snovima o zabranjenom voću ona prepliće vlastite uspomene sa snovima i sećanjima žena koje su je okruživale u mladosti – žena koje su, u nemogućnosti da kroče u spoljni svet, taj svet tkale u svojoj mašti. Snovi o zabranjenom voću je provokativna knjiga o devojčici koja se suočava s tajnom prostora i vremena, pola i seksa u muslimanskom svetu.

Fatima Mernisi ubraja se među vodeće pisce islamskog sveta. Po zanimanju profesor sociologije, predaje na Univerzitetu Muhamed V u Rabatu, Maroko.



Divna knjiga o ljubavi,patnji, snovima, o čudesnom svijetu harema i islamskih običaja i misticizma.Toplo preporučujem top88
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nesto za citati - preporuci Empty
PočaljiNaslov: Re: Nesto za citati - preporuci   Nesto za citati - preporuci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nesto za citati - preporuci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ljubavni citati, odlomci i poslovice
» Za svakog po nesto - online filmovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Night fairy :: Riznica - Treasury :: Pisci, poeticari i poezija-
Skoči na: