Night fairy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


PUT, ISTINA I ZIVOT
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Da li ste sujeverni?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Born to die

Born to die


Broj poruka : 2463
Datum upisa : 28.04.2012

Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeSre Jun 27, 2012 12:58 pm

Kazu kada neko krene na ispit ,ili drugi vazan posao,da se za njim prosipa voda,kao za srecu???
-Za mnom su prosipali kad sam isla na vozacki ispit, i pala sam Very Happy

Kada vidite trudnicu , ustinete li prvog do vas za lakat i zamislite li zelju?

Prelazi li vam crna macka put......vracate li se tri koraka u nazad i pljujete po ulici? Very Happy

Razbijate li ogledalo , i odmah dobijate sedam godina nesrece?

Da li vam je petak 13 . baksuzan dan?


Najzastupljeniji vid sujeverja je kuckanje u drvo "Da ne cuje zlo" .

Ja nisam sujeverna,ali neke od ovih "pravila" posujem, to je neka navika,
nasledjuje se sa kolena na koleno :lol:
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeSre Jun 27, 2012 2:59 pm

Mislim da nisam, ali opet za svaki slučaj kucnem u drvo, da ne čuje zlo :)
Ili, onako krisom, da niko ne vidi, pljucnem tri puta kad crna maca pređe put. Ne verujem u to, al ne moze da skodi. bounce
Nazad na vrh Ići dole
Zana*
Admin
Zana*


Broj poruka : 1327
Datum upisa : 25.03.2012

Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeČet Jun 28, 2012 11:40 am

Uvek postoji onaj strah od nepoznatog od kad je veka i coveka ili jos bolje nemoc i neznanje kako da se utice na razvoj dogadjaja kako mi hocemo.
Ali sigurno nece mi se desiti da ne predjem ulicu da bih stigla na posao ukoliko mi put presece crno mace, ako razbijem ogledalo bez panike kupicu novo jer mi treba, posle 13 ide 14 itd., kuckam u drvo cisto iz navike to mi je domace vaspitanje, a nikad bas nikad necu da obucem gace naopacke da bih se zastitila od uroka i zlih ociju Very Happy .
Puj, puj,(ustinem uvo, mrdnem guzu) cuvaj me boze sujeverja, daleko bilo i daj mi jos dugo zdrav pamet i rasud geek
Nazad na vrh Ići dole
*Twilight*
Admin
*Twilight*


Broj poruka : 8047
Datum upisa : 25.03.2012
Lokacija : U njegovom srcu

Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeČet Jun 28, 2012 1:27 pm

Nisam, verujem jedino u Boga.
Sto mora bice i od toga se ne moze pobeci.
Neverujem cak ni u ono da ima baba vracara.
Mislim da ljudi izmisljaju tako nesto da bi dosli do novca od onih zaludnih,
koji ne nalaze spas u stvarnoscu jer nisu svesni kolika je snaga uma!
- Crna macka - mora da se rodi kao i crna ovca
- ogledalce, pa tog dana sam bila malo vise rasejana i nisam obratila paznju kako cu ga uzetu u ruku ili spustiti na policu.
- Trudnicu kad vidim odusevim se i pomislim da joj da Bog zdravlja i da rodi zdravo dete.
- Petak 13-ti kao i svaki 13-ti ili petak (price za malu decu).
- U drvo sam kuckala kao mladja, videla od starijih, ali sada ne.
Verujem da svaki covek dobije sto mu sleduje i ne moze pobeci od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeUto Jul 17, 2012 8:47 am

na ovo ću da odgovorim drugi put!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeČet Avg 16, 2012 9:23 am

Ne preterano,msm ne verujem u vradžbine,crne mačke i tako to.Ali umem da kucnem u drvo zlz
Nazad na vrh Ići dole
Just me
Admin
Just me


Broj poruka : 2300
Datum upisa : 31.05.2012
Lokacija : .ba

Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 12:51 pm

Jel ikad iko isao na salijevanje strave il kako se vec kaze kod vas to?
Vjerujete li u to?
Nazad na vrh Ići dole
*Twilight*
Admin
*Twilight*


Broj poruka : 8047
Datum upisa : 25.03.2012
Lokacija : U njegovom srcu

Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeSre Avg 22, 2012 2:00 pm

Ja sam bila jednom, nocu sam imala more, plakala u snu i kada bi me muz probudio ja bi se uplasila od njega i terala bi ga od sebe.
Svekrva me vodila kod neke zene, koja je neko olovo stavljala u vodu.
Kada je izvadila to olovo iz vode ispricala mi je ceo moj zivot, nasta sam ostala nema.
Secam se da mi je nesto i o buducnosti pricala ali nista detaljno cak ni reci jedne ne mogu da se setim, sta mi je rekla.
Dala mi je parce olova i rekla da ga nosim u novcaniku jer je to za srecu i da uvek imam novca kod sebe.

Ne znam gde je zavrsilo to parce olova jer ja neverujem u to tako da mi nije ni bilo bitno da ga sacuvam.
Jedino bitno od svega da ja od tada nemam problema sa spavanjem i nikada vise nisam ruzno sanjala. Desi mi se ponekada da sanjam svoju majku kako je umrla e tad znam da se probudim sa gorcinom u grlu i suzama na licu.
Neverujem ja u to ali opet kazem mora da ima necega
a i meni je pomoglo. Da li je psiha ili ima necega u tome ne znam.
Inace kod nas se kaze isto kao kod tebe... salivanje strave
Nazad na vrh Ići dole
Sofy♥

Sofy♥


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.04.2012

Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitimeSub Sep 01, 2012 5:55 am

Samo ja sama sebi mogu da donesem losu srecu, i niko vise. Ljudi nisu puno umesani umoj zivot i kada biram biram sama. Zato za sve lose stvari mogu da krivim samo sebe a ne crnu macku, merdevine ili petak 13. Very Happy xD ... aahahhahahahahahahahh... xD
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li ste sujeverni? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste sujeverni?   Da li ste sujeverni? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste sujeverni?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Night fairy :: Medjuljudski odnosi i druzenje :: Prijateljstvo-
Skoči na: