Night fairy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


PUT, ISTINA I ZIVOT
 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 KRATKE PRIČE

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




KRATKE PRIČE Empty
PočaljiNaslov: KRATKE PRIČE   KRATKE PRIČE Icon_minitimeSub Jul 14, 2012 9:12 pm

,,Ne misli da ti činim uslugu.Zapravo je činim sebi.
Ljubavne izjave imaju isceliteljsku moć.
Ako ih ne izgovoriš,istrule u tebi i stvore gorčinu...,,

tomato
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




KRATKE PRIČE Empty
PočaljiNaslov: Re: KRATKE PRIČE   KRATKE PRIČE Icon_minitimeSub Jul 14, 2012 9:22 pm

Jednom davno....
Ma ne, i nije tako davno, mora da mi je ta recenica ostala u glavi od malena.
Idemo ponovo.....
Ne tako davno, kada sam dobio prvi komp i naucio da koristim vise od dva prsta za kucanje, pomislio sam da je to sve sto treba da znam o opakim masinama.....
Sada stojim iznad svog radnog stola gledajuci u poluosvetljen monitor koji kao da me zove unutra.... Dim od cigarete se nekako cudno nadvijao nad svetlom, praveci situaciju jos misticnijom.
Sa jedne strane zida komp, sve te sitne carke, osobe, komunikacija, sa druge strane zida moja zena spava i ne sluteci da zelim da napravim prvi korak i pozelim neku drugu, virtuelnu paznju........
Povukao sam zadnji dim cigarete i zamisljen jos uvek otisao da operem zube, sve sa ciljem da operem i ruzne misli iz glave. Odlucio sam da veceras zaobidjem komp, legao kraj zene, prebacio ruku preko njenog ramena. Osetio sam kako se dizu svakim dahom, grizla me savest pre nego sam i naprvio nesto.
Ipak, pre nego sam utonuo u san odlucio sam...sutra se registrujem na neki forum, chat, bilo gde samo da pobegnem od svakodnevnice....
....svakodnevnica,jednostavno je morao da promeni nešto.i dok se u njemu preplitalo za i protiv letele su slike,ne tako daleke.Seća se kako je upoznao
Janu,na licu mu se spontano pojavio osmeh.Njihov prvi susret,ona sjajan student,on marginalac iz kraja.Njegova supruga je divna žena,imaju izvanredan brak...ali ona ima posao i uspešnu karijeru,a on i dalje ostaje kući u nadi da će neka firma biti zainteresovana za usluge maga na kompjuteru koji ima diplomu srednje mašinske škole.Ne!potrebno mu je malo zabave,ne može to naškoditi nikome...
Svetislav je ispijao svoju prvu jutarnju kafu i istovremeno okretao internet strane u potrazi za nekom sobom za ćaskanje.Pažnju mu je privukao jedan forum koji se bavio rijaliti šouima koji su se s vremena na vreme prikazivali na tv u,a po nekad bi i odgledao po nešto od njih.O.K. tu smo!Polako je otvorio čat stranu i došao do mesta za registraciju.
Bez mnogo razmišljanja izabrao je za nik nejm Svetec i uleteo u avanturu.
Napisao je nekoliko redova, nekako smotano pozdravio prisutne. Iz mase se izdvojila dva zenska nika, Irena i Brena. Irena mu je ljubazno sa smajlijem doturila sliku kafe sa rahatlukom, dok mu je Brena servirala tortu. Malo mu je bilo smesno, nikada do sada nije probao virtuelne slatkise i popio virtuelnu kafu, zapitao se u sebi dali je sve virtuelno tako nekako hladno i bzv. Kako bi izgledalo da su mu servirali vituelno pecenje i rekli izvoli zasedni. Odmahnuo je glavom bzv, nasmejao se i prestao da misli o tome, jednostavno za zakuckao.......
Prsti su leteli po tastauri, stari šarmer u njemu se probudio. Devojke su ga lepo docekale, tekao je neusiljen razgovor među njima. Osecao se s cudno, razgovarao je sa njima a sa avatara su ga gledale lepe oči tih devojaka, zavodljivo, sa blagim osmehom na licu. Nasmejao se sam sebi, Svetislave pamet u glavu, to nisu njihove slike, al nije mogao da prestane da gleda te lepe slike i zamislja da one pripadaju tim devojkama sto ga nude kafom, a zatim se jos glasnije nasmeja i pomisli ko zna čim će jos da ga ponude.
Nije razmisljao o ženi, ona nije pripadala ovoj dimenziji....
Minut po minut, proslo je celo prepodne, nije postao svestan da je vreme kada zena dolazi sa posla. Nije ni primetio kada je usla, prisla, samo je cuo glas svoje supruge kako ga pita`trazis li posao1.
Brzim klikom misa sklonio je prozor sa chatom. Ovaj,ja pa znas, gledam, trazi.....otkud ti?
Offf kako glupo pitanje al kasno, pa i vreme je da dodje sposla. Zena se nasmejala bacajuci torbu u cosak ugaone i krenula ka kujni. Hoces kafu? Hocu odgovorio je. Krenuo je ka njoj razmisljajuci kako se ovaj put izvukao, iako nije radio nista strasno, medjutim misli su mu letele u sasvim drugom pravcu.....
Prisao je kompu tek kada je zena legla da odmori posle posla. Otvorio je stranicu na kojoj je bio i izbrisao nalog. Ugasio komp i krenuo ka spavacoj sobi. Gledavsi svoju zenu kako spava kao beba, lagano se zavukao u postelju, poljubio u rame i privio se kraj nje. `Izvini` pomislio je u sebi i zatvorio oci uz misli kako jedino voli svoju zenu.


KRATKE PRIČE 2952659127

THE END

Zoća,Zana*,Just me,blesava
Nazad na vrh Ići dole

Admin
✠


Broj poruka : 731
Datum upisa : 15.08.2012

KRATKE PRIČE Empty
PočaljiNaslov: ...ko slaze..rovac mu u gaće...    KRATKE PRIČE Icon_minitimeNed Avg 26, 2012 4:16 pm

...Ne lazem..ociju mi..(oci moje bree , kud ste posle)...

...E ovako je to bilo..pre jedno cirka(ne cirkam , flase mi) dvajestak i kusur godina..
...Krenemo pokojni cika Branko i ja na pecanje kod Ostruznice na Savi..
...Pre zore izadjosmo na vodu..smestismo se gotovo na sred Save u njegovom drvenom camcu..i posto smo se usidrili..namamcimo udice koje s' rovcima..koje koje s' cime..
...Dan je vec svanuo..voda mirna ko ogledalo..doduse malo zamasceno..ali sve u svemu..lepota Bozija..kad u tom ustade cika Branko..i kaze..mali..ja moram da se ispisam i ode do pramca camca..
...Tisinu lepote Bozije prekide njegovo zuboranje...kad u tom i njegov promukli glas se zacu..mali..osecam po mokraci..sad ce riba da zagrize..kako je on to izustijo..jedan stap se savi do vode..
...drz nedaj..fataj ga u letu..ufati ga ja..potegnu' iz sve snage kontru....pomislih u momentu..sta je ovo leb ti razani poje'em...u tom dotrca i cika Branko te mi rece..mali..daj ga meni sad cu da mu bem nanu naninu..
I sta cu..ispostujem starijeg..a i cika Branko ima brkove..sigurno ce se bolje razumeti s' brkatim somom..jer drugo nista nije ni moglo toliko snazno da potegne..
...Sve u svemu..poce borba oko 5 sati ujutro..natezanje sa ribom kakvu ne bi ocekivao ni u najludjim snovima..
...dok je cika Branko pokusavao da namota najlon pogledam ka obali i vidim da se mi krecemo..i to uzvodno..sta je bre ovo pitam se ..otresam glavom..dal me to adrenalin spicio pa mi se prividja...
....upitam cika Branka..kaze on meni...mali...zavali se..pocinje voznja..i ja sta cu..poslusam iskusnijeg..i tako krenu putovanje rekom uzvodno ,sa somom na čelu...
...Dodjosmo mi lagano i do Barica..uzvodno Savom..i sve tako redom do termoelektrane na Uscu..brat bratu..vozio nas som jedno trijes kilometara..a dok je voznja trajala..matori i ja odigrali nekoliko duplih pasova sa onim stapom...kako se jedan umori..doda onom drugom stap..nas dvojica pobaldisali od umora..a som ko decacic..vozi misko u rikverc 30 km..
...Kad je vece pocelo da pada i somina se malo umorila..a cika Branku se javi spasonosna ideja..dozva neke ljude sa obale da doteraju traktor sa sajlom ne bi li nekako izvukli neman na suvo...
...Seljaci se uzjjebase i nastade pomama..okupi se tu pola sela..i ono glavno..dovezose traktor sa sajlom..
..otplivam do obale..sajlu u zube i nazad da privezem strunu..zavrsi' ja to ocas posla..traktor povuce svom snagom..i na opste odusevljenje narodne mase izvukosmo neman na obalu...
...Veselje..graja..slavlje..svi nam cestitaju..kako i ne bi..som sto kila..malo tezi od mene...
...Uz'e odma cika Branko da uredi ribu..raspori sominu..kad ono iz trbusine izadje rumunski vojnik sa puskom i obrati se matorom po imenu..cika Branko , kolko je sati upita ga..odgovori njemu matori..osam i 15..u tom se rumunski vojnik zahvali i trkom ode obalom..samo nam rece..izvinte ljudi..zurim na smenu straze..mi u cudu..sta ovo bi..!?..
...rece nam cika Branko..sigurno ga poj'o som negde na Dunavu kod rumunske granice dok je strazario..
...Uglavnom..isece on onog soma od sto kila..200 dusa se obradovase..podeli se svima..kom kilo..kom dve..a mi se zadovoljni vratismo kucama da prepricavamo legendu s' kolena na koleno..
...doduse..on je kasnije imao operaciju te mu ugradise jedno vestacko koleno..al bez obzira to ga nije sprecavalo da nastavi s' pecanjem...
...Vise nisam isao sa cika Brankom na pecanje..batalio sam ribolov..presao sam na lov..ali o tim pustolovinama nekom drugom prilikom...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KRATKE PRIČE Empty
PočaljiNaslov: Re: KRATKE PRIČE   KRATKE PRIČE Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
KRATKE PRIČE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mudre, zanimljive i poucne price

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Night fairy :: Nasa kreacija, poezija, prica, kolumna i blog :: Radionica-
Skoči na: